Yıllık Faaliyet Raporlarımız

2013 Faaliyet Raporumuz

  • Bübchen firmasının; facebook sayfasında “bebek bakımı” konusunda firma adına danışmanlık yapmamız isteği kabul edilerek, Kasım 2013-Kasım 2014 tarihleri arasında derneğe sponsorluk karşılığında danışmanlık yapıldı.
  • Türkiye Milli Pediatri Derneği tarafından 30 Ekim-3 Kasım 2013 tarihleri arasında Titanic Deluxe-Belek/Antalya’da düzenlenen 57. Türkiye Milli Pediatri Kongresi ve 1. Rusya-Türkiye Pediatri Toplantısı kapsamında 12. Milli Çocuk Hemşireliği Kongresi gerçekleştirildi.
  • 30.9.2013 tarihinde Sivil Toplum Kuruluşları tarafından kurulan “Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı Protokolü” imzalanarak ÇHD ortaklık ağına katıldı. Bu bağlamda 13-14 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen, UNİCEF ve AB tarafından finanse edilen proje kapsamında “Çocuğa Karşı Şiddetin Göstergelerle İzlenmesi Eğitimi Programı” ile Gündem Çocuk Derneği, Çocuk Çalışmaları ve AB Türkiye Delegasyonu tarafından 20-25 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenen “Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesinde Sivil Toplum Örgütlerinin Güçlendirilmesi Projesi Uzaktan Eğitim Programı” nadernek temsilcileri katıldı.
  • 22-25 Mayıs 2013 tarihleri arasında Adıyaman Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu tarafından M. Vehbi Koç Konferans Salonunda düzenlenen Uluslararası Katılımlı 4. Ulusal Pediatri Hemşireliği Kongresi kapsamında “YYB Ünitelerinde Gelişimsel Bakım Kursu” ve “Yenidoğanda Kanıt Temelli Cilt Bakım Kursu” düzenlenerek kongre desteklendi. Daha önce mail yolu ile duyurularak kongrede istekli kişilerle yapılan toplantıda “Engelli Çocuklar Çalışma Grubu” ve “Kronik Hastalığı Olan Çocuklar Çalışma Grubu” kuruldu. Ayrıca ülkemizdeki Pediatri Hemşireliğine verdikleri hizmet nedeniyle 35 yılını tamamlayan 9 hocamız ile 30 yılını tamamlayan 12 hocamıza suponsorluğunuÇHD’nin yaptığı Plaketler verildi.
  • İ.Ü.İ.T.F. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsü, TMPD İstanbul Şubesi ve Çocuk Hemşireliği Derneği tarafından 9-12 Nisan 2013 tarihleri arasında Sheraton İstanbul Ataköy Otelde 35. Pediatri Günleri ve 14. Pediatri Hemşireliği Günleri düzenlendi.
  • 2 Nisan 2013 tarihinde WowAirport Hotelde Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri firması ile birlikte Yenidoğan’da Kanıt Temelli Cilt Bakımı 2. İstanbul Sempozyumu düzenlendi. Katılım ücreti alınmayan Sempozyuma 213 meslektaşımız katıldı.
  • Türkiye’deki hasta bakımında fark yaratacak (çıktıları iyileştirecek) hemşirelik araştırma sonuçları ile sağlık politika belirleyicilerinin dikkatini çekmek amacıyla 2012 Temmuzda oluşturulmuş  “Gönüllü Platformu” nun dernekleri daveti üzerine 31 Mart 2013 tarihinde Acıbadem Maslak hastanesinde düzenlenen toplantıya dernek temsilcisi katılarak faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdi.
  • Ataşehir Sosyal, Ekonomik Araştırmalar ve Eğitim Vakfı (ATASAV) tarafından hazırlanan Ataşehir ilçesi içinde faaliyet gösteren dernek ve muhtarlıkların yer alacağı “Ataşehir Sivil Toplum Kurumları Rehberi” ne derneği tanıtıcı bilgiler (iletişim bilgileri, logosu, kuruluş amacı ve tarihi, üye sayısı, vb) 25 Mart 2013 tarihinde gönderildi.